Mezi mladými nadějemi tentokrát i českoskaličtí šachisté (21.05.2007)

Členové kroužku DDM Bájo v Jaroměři na "Turnaji špuntů".

Více než 50 mladých šachových nadějí se zúčastnilo 19.května jaroměřského "Turnaje špuntů", též Memoriálu Ing. Václava Vomáčky, dlouholetého pracovníka s mládeží a předsedy jaroměřského oddílu.

Kyrill Efimov

Kyrill Efimov

Turnaj špuntů

Jaroměř, 19.5.2007

Turnaj byl současně generálkou na podzimní Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, jehož pořadatelstvím byl pověřen krajský šachový svaz a technické uspořádání bylo svěřeno Jiskře Jaroměř. Z tohoto důvodu se do Jaroměře sjel celý pořadatelský tým v čele s hlavním rozhodčím J.Bielavským. Akce se konala pod patronátem Městského úřadu Jaroměř, starosta města Ing. Klepsa věnoval krásný putovní pohár pro nejúspěšnějšího hráče, město zapůjčilo výpočetní techniku. Ve čtyřech samostatných turnajích se utkalo více než 50 hráčů a hráček z 15 míst celého kraje (Rychnov n.K., Hořice, Litomyšl atd.,), kteří byli rozděleni do kategorií 1.-2. tř., 3.tř, 4.-5. tř. a doprovodný open pro starší.

Miroslav Vlček

Miroslav Vlček

Turnaj špuntů

Jaroměř, 19.5.2007

Pro nás je potěšitelné, že se zúčastnili i hráči z kroužku DDM Bájo, kde o ně již delší pečuje královédvorský Rosťa Svída. Zatím ještě nejsou na takové úrovni, aby zasáhli do bojů o přední umístění, ale hlavní je, že jsou tady a jednou někteří z nich možná budou reprezentanty našeho oddílu.

Za DDM Bájo hráli:
- 3. třída: Miroslav Vlček
- 4.-5.třída: Jiří Štěpán, Jan Šorban
- open: Kirill Efimov, Luděk Laubacher

Podrobné výsledky najdete na stránkách krajského svazu.