Držitelé mezinárodních titulů ovládli náchodský open (09.07.2007)

První dvě ceny se zásluhou velmistrů stěhují do Turnova.

GM Jiří Lechtýnský

GM Jiří Lechtýnský

2. místo

CZE (Zikuda Turnov)

GM Leonid Vološin

GM Leonid Vološin

1. místo

CZE (Zikuda Turnov)

Až pomocné hodnocení stanovilo konečné pořadí letošního ročníku. Vzhledem k tomu, že tři nejvýše nasazení (IM Kulhánek, GM Vološin, GM Lechtýnský) se ve vzájemných partiích rozešli smírně, rozhodly o umístění na medailových pozicích bodové ztráty proti ostatním účastníkům startovního pole. Všichni medailisté nasbírali celkových 7 bodů, vítěz měl o dva body lepšího "středního buchholze". Další pořadí určilo dokonce až další pomocné kritérium, plný "buchholz".

Nejlepším z mnoha zástupců královéhradeckého svazu se stal 4. Pavel Jirásek z Lípy (rovněž 7 bodů a výborný výkon po překvapivé porážce v prvním kole). Nejúspěšnějším hráčem náchodského okresu je poněkud nečekaně Martin Kuru (Orel Červený Kostelec), 5 bodů před Mojžíšem a Nývltem z domácího oddílu).

Jirka Vondráček sehrál velice vydařený turnaj, ani dvě porážky (Ringel, Kulhánek) s předními hráči jej nesrazily z popředí tabulky a konečné 8. místo s 5½ bodem je vynikající, protože nasazen byl až jako 21. Pavel Jánský (nasazen jako 38.) se v závěru také rozehrál k dobrému výkonu, konečné 26. místo a 5 bodů je úspěchem. Oba hráči si tak určitě vylepší svůj osobní koeficient.

Článek o závěru náchodského turnaje přináší také výborný Novoborský šachový server, jeden z nejkvalitnějších a nejzajímavějších šachových webů u nás.

Stránky turnaje: http://sweb.cz/nachod2007.