Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

KS 11.kolo: Tak jsme to nakonec udrželi (28.03.2010)

Slovan Broumov B - Jiskra Česká Skalice 4 : 4.

Popis zápasu očima Pavla Jánského:
"Tak jsme se asi zachránili, zápas to byl bojovný a dlouhý. Ten méně úspěšný sestupuje a proto jsme si toho moc nedarovali a tahali se i o ploché remízy – co kdyby náhodou.

Nezačali jsme moc dobře, protože Kubec ztratil rychle figuru a pak se už jen vyčkávalo. Naštěstí Mádr v bojovné partii se rychle dostal do útoku a Milera st. zmatil opravdu pěkně. Vedeme 1 : 0.
Jako druhý skončil kupodivu Křeček, po rychých výměnách se dostal do pěšcové koncovky, kde měl aktivnějšího krále a tak vedeme 2 : 0.
Lesk dal svoji partii za remis, možná v trochu lepší pozici ale dobrá půlka a tak udržujeme vedení - 2½ : ½.
Nyní se již Kubec musel vzdát a tak je stav zkorigovaný po cca 4 hodinách na 2½ : 1½.

V ostatních partiích jsme byli aktivní, Miler ml. obětoval figuru za tři pěšce, aby získal nějakou protihru a hrál vabank na výhru. Nyní již soupeři odmítali všechny remízy bez ohledu na pozici. Já jsem stál v sicilce dlouho dobře, ale z útoku nakonec nic nebylo, pak přišla závěrečná tíseň, ztratil jsem dva pěšce a tak jsem už jenom lavíroval. Havrda vrátil figuru za dva pěšce a v nestejných střelcích se vyvinula remizová pozice. Plodek nakonec po zápletkách skončil také v nestejných střelcích a Boris se dostal do remizové pěšcovky, když po celou partii stál lépe. Do závěrečného limitu zbývalo cca 10 min., někde i méně. Já jsem to tedy vzdal a zbývající tři to dali za remis. Pozice byly zcela ploché."

Celkem tedy 4 : 4 a to znamená, že náš dnešní soupeř skončí v každém případě za námi a my můžeme být přinejhorším desátí.

SMS od kapitána Kubce: Dopadlo to, ale drama do poslední chvíle.

Nakonec jsme si ještě o jedno místo polepšili, Červený Kostelec podlehl podle papírových předpokladů v Třebechovicích a tak jsme se o bod dostali před něj. V tuhle chvíli je předčasné nějak hodnotit právě skončenou soutěž, to chce aspoň několikadenní odstup. V minulé sezóně se nám dařilo, tentokrát jsme se v tom plácali od začátku do konce a klidně jsme na sestupové pozici mohli zůstat my. Nestalo se tak, zahrajem si krajskou soutěž i v příštím roce a v nejbližší době nás čeká KP družstev v rapidu v Třebechovicích, kam jsme se hned s radostí přihlásli.

Štepán Michal
Macháček Luděk
Miler Jan ml.
Peroutka Ivo
Miler Jan st.
Jakl Jaroslav
Kulhánek František
Gol Jan
2116
2022
1914
1883
1699
1658
1504
-
1 : 0
1 : 0
½ : ½
½ : ½
0 : 1
0 : 1
½ : ½
½ : ½
Kubec Jiří
Jánský Pavel
Havrda Josef
Plodek Petr
Mádr Tomáš
Křeček Karel
Šroll Boris
Lesk Břetislav
1854
1781
1837
1869
1508
1606
1802
1553

Autor: Vladimír Velecký