Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Členské příspěvky jsme zaplatili a béčku se zatím daří (16.01.2011)

Souvislost to žádnou nemá, ale oboje potěší.

Protože si mi zatím nepodařilo přesvědčit kapitána béčka Tomáše, aby něco napsal, když jim to letos tak pěkně hraje, omezuje se zpravodajství z nejnižší soutěže na holý popis výsledků a tabulku, což je jistě škoda. Určitě by se nějaká zajímavá partie našla a poutavý popis vyhraného zápasu je taky lepší než stručné oznámení výsledku, to si každý najde na svazovém webu. No, co se dá dělat.
Takže si můžem aspoň říct, že naše rezerva zatím válí, bez porážky a navíc s jedním zápasem méně drží druhou pozici. Chtělo by to udržet nasazené tempo a sejít se v pořádné sestavě v předposledním kole, kdy se u nás poprvé v historii představí dosavadní suverén letošního ročníku, Tatran Hostinné. Ten se v posledních letech pohybuje mezi krajskou soutěží a regionálním přeborem a po nynější dva roky trvající absenci v kraji by se tam určitě rád vrátil. A jak to v tuhle chvíli vypadá, může být naše béčko jediné, kdo by mu to ještě mohl zkomplikovat.

100 Kč 200 Kč No a s těmi příspěvky jsme na tom letos taky mimořádně dobře. Obvykle se to shánělo za pět minut dvanáct, někdo se vykrucoval do poslední chvíle a zaplatil po termínu, tentokrát to bylo bez problémů a peníze i aktualizovavý seznam členů jsem v týdnu odeslal paní Kniezkové do Ostravy. Je jen škoda, že se nám ten seznam zase maličko zúžil, Ludka Laubachra jsme nedokázali zapojit do pravidelné činnosti a tak není divu, že se mu za jednu nebo dvě partie v roce nevyplatí platit. Láďa Militký byl donedávna jednatelem oddílu, ale v poslední době ho šachy přestaly bavit a chce si od nich na nějaký čas odpočinout. Oba se tedy přesunuli do kategie neaktivních a doufejme, že to není natrvalo a že zase najdou cestu zpátky.

Autor: Vladimír Velecký