Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Rozdělení družstev do Krajského přeboru a Krajské soutěže (18.08.2011)

Známe své soupeře v příští sezóně - žádné překvapení.

V podstatě se dá říct, že to rozdělení bylo zřejmé okamžitě po uzávěrce přihlášek, byly tam pouze dvě nejasnosti: kdo k nám bude zařazen z Hradecka jako dvanácté družstvo ve skupině a jak se krajská STK postaví k námitce Jičína proti udržení se Nové Paky v KS (podle názoru Jičína by měla sestoupit). Ačkoliv zatím žádné rozhodnutí zveřejněno nebylo, ze zařazení Paky do KS západ vyplývá, že námitce vyhověno nebylo.

Do krajského přeboru z ligy nikdo nesestoupil, protože jičínská rezerva jako nováček bojovala v popředí druholigové skupiny C bez starostí se sestupem, stejně jako rezerva hradecké Slavie. Přejme našemu vítězi KP, hořickým mladíkům, aby si i oni vedli stejně úspěšně v příští sezóně. Nováčky přeboru jsou vítěz KSz TJ Jičín C, zatímco vítěz naší skupiny, béčko Hronova, přenechalo své právo postupu druhému v pořadí, Třebechovicím, které si tak po několikaletém úsilí vyzkoušejí nejvyšší soutěž v kraji.

Krajský přebor

ŠK Lípa A
TJ Hronov
TJ Dvůr Králové nad Labem
TJ Náchod
Panda Rychnov nad Kněžnou B
Sokol Hradec Králové
Slovan Broumov
Slavia Hradec Králové C
ŠK Lípa B
Jiskra Jaroměř
TJ Jičín C
DDM Třebechovice pod Orebem

V naší východní skupině došlo k minimálnímu pohybu, kromě zmíněných Třebechovic (které nahradí jejich béčko) soutěž opustil sestupující Červený Kostelec a své céčko opět přihlásila Panda Rychnov, která loni hrále jen 5čl. soutěž na Rychnovsku. Co můžeme očekávat? Z našeho pohledu zřejmě můžeme předpokládat, že zase do poslední chvíle budeme bojovat o záchranu a sbírat každý bodík. Jen těžko dojde v některém družstvu k nějakým převratným změnám ve složení kádru, mezi favority tak můžeme nejspíš opět počítat rezervy Hronova a Náchoda, možná ještě Jaroměř, ale asi bude soutěž hodně vyrovnaná.
Západní skupinu si nedovolím hodnotit, s těmito družstvy se prakticky vůbec neznáme. Což je možná na škodu, kdyby občas došlo k nějakému přesunu, přispělo by to určitě k vyšší atraktivitě a zvýšení zájmu ze strany účastníků. Přece jen s některými družstvy se potkáváme už přes dvacet ve stále stejném složení a těžko se můžeme nějak překvapit.

Krajská soutěž Východ Krajská soutěž Západ

TJ Hronov B
TJ Náchod B
Jiskra Jaroměř B
ŠK Dobruška
TJ Náchod C
DDM Kostelec nad Orlicí
Slovan Broumov B
Spartak Rychnov nad Kněžnou
Jiskra Česká Skalice
Panda Rychnov nad Kněžnou C
DDM Třebechovice pod Orebem B
Slavia Hradec Králové C
Jiskra Hořice B
ŠK Lípa C
TJ Lomnice nad Popelkou
TJ Dvůr Králové nad Labem B
TJ Lázně Bělohrad
Spartak Vrchlabí
Jiskra Nový Bydžov
Lokomotiva Trutnov
ŠK Sobotka
TJ Nová Paka
ŠK Lípa D
Ortex Hradec Králové

Autor: Vladimír Velecký