Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

KS 10.kolo: Možná jsme vyhráli, možná ne, ale stejně jsme na tom hůř (04.03.2012)

Panda Rychnov nad Kněžnou C - Jiskra Česká Skalice 0 : 8 (asi).

Vážně nevím úplně stoprocentně, jestli mám psát, že jsme dnes utrpěli kontumační výhru nebo to brát jako nesehraný zápas. Panda po druhém kole odstoupila ze soutěže, chvíli se její zápasy vedly v tabulce jako zkontumované, pak se to změnilo kvůli nějakým problémům s programem, ale v podstatě je to jedno. Panda je prvním sestupujícím, to víme už delší dobu, otázkou nyní je, jestli v tom zůstane sama nebo ji někdo doprovodí. A když píšu někdo, znamená to, bohužel, že to klidně můžeme být také my.

Třebechovice B zabraly pro nás v nejhorší chvíli a remízou v Rychnově, tentokrát na Spartaku, řádně zamotaly situaci před posledním kolem. Náš náskok před nimi se scvrknul na pouhé dva body a nepatrně lepší skóre (+1,5 - to je jak nic). Navíc v posledním kole za tři neděle mají určitě hratelnějšího soupeře, hostí doma Kostelec nad Orlicí. To my jsme na tom o dost hůř, sice hrajeme taky doma, ale přivítáme hosty mnohem těžšího kalibru, Sněžku TJ Náchod B. Té se sice nedaří asi úplně podle představ, lepší než čtvrtá už být nemůže, ale pořád je to soupeř par excelence! Navíc samí bojovníci, nikdo nemá ve zvyku rozdávat body jen tak zadarmo. Komplikované je to i v tom, že ani dobrý výkon a případná remíza nám nemusí stačit, při vysokém vítězství Třebechovic (6:2 a víc) bychom byli horší na skóre, ale to už jsou spíš spekulace.

Nezbývá než zmobilizovat rezervy (hlavně se sejít v dobré sestavě !!) a pak se uvidí. Pokud neuspějeme, nedá se nic dělat, vyhráli jsme jediný zápas, tak je jasné, že víc než záchranu s oběma odřenýma ušima čekat nemůžeme.

Při pohledu na vyšší soutěže je zřejmé, že stejně jako loni budou sestupovat celkově tři družstva z obou skupin krajské soutěže. A tady to může být zajímavé. Předposlední Lomnice ve skupině Západ má sice před posledním kolem pět bodů proti našim třem, ale my zase budeme mít o zápas méně a kdyby se nám započítala dnešní kontumační výhra, mohli bychom na tom být líp my. Nevím, jak se s tím STK vyrovná, pokud dojde na lámání chleba, loni se to nějak vyřešilo samo, mám dojem, jen už si nepamatuju jak a nechce se mi to hledat. Ale ještě je před námi to poslední kolo, hraje se o tři body, tak uvidíme. Je to "jen sport", jak se často říká a naštěstí to nikoho z nás existenčně neohrozí.

Autor: Vladimír Velecký