Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Krajský přebor družstev v rapidu podruhé a lépe (16.05.2012)

Změna v konečné tabulce - STK napravila chybu pořadatelů.

Hned po skončení turnaje začaly kolovat neoficiální maily s dotazem, jak to vlastně bylo se startem hráčů z Lípy a Třebechovic. Za Lípu totiž nastoupili Tázlar se Šafaříkem, za Třebechovice Kracík. Jenže podle propozic by neměli hrát, protože byli uvedeni v základních sestavách družstev, hrajících 2.ligu - Šafařík a Tázlar v Hořicích, Kracík v Rychnově. Honza Slavík jako zástupce pořadatele vydal prohlášení, že tato podmínka platí jen pro mateřský oddíl a hráči tak můžou hrát jako hosté jinde. Zřejmě tento názor nedokázal obhájit (já jsem taky přesvědčen, že ti tři zmínění nastoupili neoprávněně a neměli být ke hře připuštěni - propozice jsou v tomhle směru celkem jasné), krajská STK proto nyní zveřejnila rozhodnutí, kterým provinilá družstva vyřadila a změnila konečné pořadí krajského kola.

Celé prohlášení STK je na krajském webu, tady uvádím jen novou tabulku. Na tom, že jsme byli a dál zůstáváme poslední, se nic nemění.

A když už jsme u těch chyb, udělal jsem ji i já, když jsem soutěž označil jako Krajský přebor družstev v rapidu - správný název je "Předkolo Českého poháru družstev 2012". Ale to je tak, přijede se domů a hned se sedne k počítači, aby byl článek.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
Sněžka TJ Náchod
Jiskra Hořice B
Jiskra Jaroměř
ŠK Lípa C
Sokol Vrchoviny
Jiskra Česká Skalice
1,5 : 3,5
1,5 : 3,5
0,5 : 4,5
2,5 : 2,5
2 : 3
 
  Tomáš Mádr
Jiří Kubec
Pavel Jánský
Vladimír Velecký
Břetislav Lesk
 
1,5
2
2,5
3
3
 

Družstva ŠK Lípa B, ŠK Lípa C a DDM Třebechovice tedy startovala mimo soutěž.

Autor: Vladimír Velecký