Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Nový šachový projekt ChessTalker (22.07.2012)

Převzatý článek z webu ŠSČR.

Ing. Petr Bělohlávek, hráč ŠK Caissa Třebíč, by Vám rád se svým týmem představil nový webový šachový projekt ChessTalker.

ChessTalker: Vytvořte si svůj šachový profil

Sehráli jste pěknou šachovou partii a rádi byste ji ukázali ostatním šachistům? Nestihli jste se soupeřem zanalyzovat vaši společnou partii a rádi byste chtěli dořešit některé pozice? Nebo si jen rádi přehráváte šachové partie? Tak právě proto je tu nový český šachový projekt ChessTalker.

Sehráli jste pěknou partii? Ukažte ji ostatním!

Každý bezplatně registrovaný šachista má přidělen vlastní šachový účet, který nabízí několik zajímavých možností. Mezi jednu z nich patří vkládání šachových partií a jejich následné přehrávání na Internetu. Pokud se vám tedy povedla sehrát nějaká zajímavá partie, neváhejte a pochlubte se s ní!

Píšete po zápase články a odkazujete se na partie?

Po šachových zápasech se čím dál více píší články, ve kterých se rozebírají sehrané partie. Ty jsou popisovány především z diagramů, ale většina z nás by ráda znala jejich celý průběh. A proto je tu možnost u vložené partie získání jejího veřejného odkazu, který lze poté do vašeho článku přiložit. Není to ale vše. Každá vložená partie obsahuje i jedinečný webový rámec (iframe), který můžete umístit na vaši webovou stránku a poté na ní partii přímo přehrávat!

Rádi byste probrali sehranou partii s vaším soupeřem?

Stalo se vám, že jste po partii neměli příliš času na její analýzu s vaším soupeřem? Nebo byste ji jen rádi probrali s šachovými kolegy? Nic vám v tom nebrání. Díky ChessTalkeru partii můžete analyzovat z pohodlí vašeho domova. Stačí ji pouze vložit a poté už jen debatovat nad jednotlivými tahy.

Sledujte šachisty a jejich vložené partie

Většinu z nás zajímají partie našich šachových kamarádů, kolegů, ale i šachistů na vysokých úrovních. A právě ty si můžete přidat do sledování a poté z jednoho místa přehledně vidět jejich vložené partie. Každého šachisty si také můžete detailně zobrazit, kde v přehledu uvidíte jeho vložené partie a základní šachové údaje.

Co tedy ve zkratce ChessTalker nabízí?

Online vkládání vašich sehraných partií a jejich přehrávání Komentování jednotlivých tahů šachových partií Sledování šachových kolegů a jejich vložených partií Doporučování zajímavých partií Odkazování partií v šachových článcích

Najdete nás na Facebooku

Přidejte si naši Facebook stránku ChessTalker a získávejte tak pravidelné informace o novinkách, rozšířeních a plánovaných akcích na www.facebook.com/chesstalker. Pravidelné informace také poskytujeme přímo na našich stránkách www.chesstalker.com v oblasti “Poslední aktualita”, všechny aktuality pak pod odkazem “Výpis všech aktualit”.

Informační leták ke stažení

Autor: Vladimír Velecký