Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Losovací schůze se blíží, klávesnice se žhaví (12.09.2013)

Nejvíc nejasností je kupodivu u nejnižší soutěže.

Losování je tradičním vyvrcholením podzimní konference krajského svazu. Složení našich soutěží se letos rodilo dost těžce, KP je bezproblémový, obě skupiny KS se zřejmě budou hrát jen v 11 družstvech, otevřená je otázka "pralesní ligy", kde moc problémů nebývalo. A protože na krajském webu jsou poměrně zastaralé informace, pokusil jsem se o shrnutí stavu, ke kterému se v tuto chvíli dospělo.

Krátce po uzávěrce přihlášek se na krajském webu objevil návrh STK (v dodatečně upravené podobě tam visí dosud). Okamžitě se k němu rozběhla čilá mailová korespondence, protože pro většinu účastníků se navržená struktura regionálního přeboru ukázala jako hodně nevyhovující jak z hlediska finančního, tak i cestovatelského. Vzdálenosti blížící se 100 km (hlavně skupina Sever) jsou na nejnižší soutěž hodně nezvyklé a odrazující.

Výsledkem mailové diskuse je návrh Jardy Čápa, doplněný o úpravy Jirky Daniela, jehož základní podoba je na přiloženém obrázku. K tomu je třeba dodat, že po sehrání těchto základních skupin (jednokolově každý s každým) by první tři družstva postoupila do finále o 1.-6. místo, kde by se utkala s postupujícími s druhé skupiny. Totéž by bylo pro družstva na 4.-6. místě, postoupila by do jakéhosi "finále útěchy". Navrženo je finále skupin A+B, C+D, E+F, jehož vítězové by získali formální právo postupu do KS.

Rozdělení RP do skupin

O složení skupin se samozřejmě diskutuje, ale až na malé výjimky v řádu jednotlivců se tento návrh ukazuje jako přijatelný pro většinu účastníků. Ideální to nebude nikdy, z hlediska našeho oddílu bych si taky dokázal představit pro nás výhodnější skupinu, ale výsledkem musí být kompromis, který bude akceptovat většina.

Uvidíme, co se bude dít na konferenci, možné je úplně všechno.

Autor: Vladimír Velecký