Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

KS 10. kolo: Nehráli jsme, přesto jsme své pozice "uhájili" (23.03.2014)

Jiskra Česká Skalice dnes měla volný los.

Je to tak, z výsledků dosud sehraných zápasů předposledního kola vyplynulo, že zůstáváme na 5. místě tabulky a jinak tomu nebude ani po odehrání zbývajícího zápasu Slavia Hradec Králové C - DDM Kostelec nad Orlicí, který byl po dohodě kapitánů odložen na příští neděli, tedy 30.03.2014.

Toto kolo zatím potvrdilo jen to, co bylo víceméně jasné už delší dobu - na posledním místě a tedy teoreticky sestupujícími jsou Vrchoviny, ale to je opravdu jen teorie. Na jedné straně nebude z 2. ligy do našeho kraje nikdo sestupovat a to o jedno družstvo sníží i počet sestupujících z KP na jediné družstvo, za druhé v západní skupině je na posledním místě béčko hradeckých Sokolů se stejným bodovým ziskem jako Vrchoviny, ale značně horším skóre a za třetí, hlavně bude záležet na tom, kdo a jestli vůbec někdo bude chtít postoupit z regionálního přeboru. Takže hodně neznámých a žádná konstanta.

Pikantní závěr naší skupiny připravila náhoda při losování, o první místo se ve vzájemném zápase utkají Sokol HK vs. Ortex-Reta HK. Dost těžko se dá v tomto případě psát o výhodě domácího prostředí, faktem ale je, že mladíci z Ortexu zatím ani jednou nezaváhali a vedou soutěž bez ztráty bodu, zatímco Sokolové si to zkomplikovali remízou v šestém kole v Kostelci nad Orlicí. Ve vzájemném zápase musí tedy stoprocentně bodovat, jinak jim zbude jen zklamání z druhého místa a postupové naděje budou muset nejméně na rok odložit.

No a co my?
Za týden se podle výsledku odloženého utkání ukáže, s čím můžeme jít do posledního kola. Pokud vyhraje Kostelec, můžeme celkově skončit mezi 4. až 7. místem, v případě remízy 4. až 8., pokud vyhraje Slavia, budeme právě s ní hrát o 3. místo, ale taky můžeme skončit až osmí, pokud se slávisty vybouchneme. To jsou jen teoretické varianty, uvidíme na place, stále je ale o co hrát.

Autor: Vladimír Velecký