Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Výkonný výbor se asi rozhodl, že spáchá sebevraždu (11.09.2015)

Rozdělení družstev do skupin v regionálním přeboru, to tady opravdu ještě nebylo.

Dva dny před losováním soutěží se na krajském webu objevilo rozdělení do skupiny krajské soutěže a regionálního přeboru. Proti oběma skupinám KS se asi nedá nic namítat, snad jen to, že v posledních letech se pravidelně střídala hradecká družstva mezi oběma skupinami, to letos z nějakého záhadného důvodu neplatí, ale budiž.

Ovšem pohled na rozdělení regionálního přeboru, to je pohled jen pro silné povahy. Přiznám se, že nechápu, co členy výkonného výboru vedlo k takovému návrhu. Je jasné a logické, že nikdy nebudou všichni spokojeni, prostě v některé oblasti je družstev víc, někde míň a je potřeba je nějak poskládat. Ovšem složit skupiny tak, že na jihu je největší vzdálenost družstev 20 km (HK - Jaroměř) a na severu 4x víc (Broumov - Jilemnice 79 km), pro to není žádné rozumné vysvětlení. Kdyby si tvůrce návrhu dal trochu práce a podíval se do mapy, snad by mu došlo, co stvořil. A nebo je si toho vědom a proto se rozdělení skupin objevilo na webu na poslední chvíli, aby si toho jen málokdo všiml.

Řekl bych, že na letošní konferenci bude pořádně horko. Nějaké kecy o tom, jak a kolik výkonný výbor odvedl práce apod., zcela zaniknou v palbě zástupců zúčastněných družstev. A zcela oprávněně. Když se k tomu přidá i kritika dost podivného kalendářního plánu soutěží, bude se zase schůzovat do večera.

V průběhu psaní tohoto článku si průběžně píšu v mailové diskusi s Jardou Čápem, který k tomu jako první kriticky vystoupil. Upozornil mě, že v severní skupině je ještě větší vzdálenost Lomnice - Broumov 93 km !!! Na nejnižší soutěž to je šílenství. A že prý předseda STK Petr Marek v reakci na kritiku dneska slíbil, že návrh předělá. No, je to hezké, ale takhle měl přemýšlet dřív.

Pro lepší představu přikládám mapu navrženého rozdělení do skupin.

Autor: Vladimír Velecký