Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Jak to s námi vypadá po skončení sezóny (04.07.2018)

Stejně jako před rokem - to je asi jediná možná odpověď.

Po skončení sezóny 2016-17 to vypadalo, že po mnoha letech sestoupíme do "pralesní ligy", tedy slušně řečeno, do regionálního přeboru 5čl. družstev. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že v posledních letech se zájemci o účast v soutěžích družstev zrovna nehrnou, byli jsme přijati do naší tradiční skupiny krajské soutěže. Je ovšem třeba na tomto místě podotknout, že jsme tam žádnou slávu neukázali.

No a proto letos je to tady opět. Pokud všechno poběží tak, jak by normálně mělo, nic nás před sestupem nezachrání. Samozřejmě máme zájem i nadále účinkovat v krajské soutěži, ale nezáleží to na nás. Je předčasné teď spekulovat, co bude a nebude, kolují různé "zaručené" zprávy o tom, kdo se kam přihlásí či nepřihlásí, takže uvidíme. Ještě ani nejsou vydány propozice nového ročníku, co se ve skutečnosti bude dít, to se pozná nejdříve v srpnu. Ale ať už to s námi dopadne jakkoliv, šachy ve Skalici se budou hrát dál.

Nu, a v závěru se hodí popřát všem přátelům šachistům i jejich blízkým hezké léto, hodně turnajových úspěchů v této odpočinkové části sezóny (Pardubice začínají zanedlouho) a ať se zase sejdeme odpočinutí ve zdraví a síle v září, kdy vše vypukne nanovo.

Autor: Vladimír Velecký