Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Je rozhodnuto, krajskou soutěž v příští sezóně hrát nebudeme (06.09.2018)

Po mnoha letech nás čeká boj v nejnižší soutěži.

Vlastně se dá říci, že to bude naše premiéra.
Podobnou soutěž kraje jsme (jako A-družstvo) hráli naposledy v sezóně 2000-2001, tedy před dávnými osmnácti lety. Tenkrát se ještě nazývala Okresní přebor, okamžitě se nám z ní podařil návrat do krajské soutěže, kde jsme až do letošního jara působili nepřetržitě. Spravedlivě je ovšem třeba podotknout, že zejména v posledních letech jsme se většinou drželi ve spodních patrech tabulky a občas o našem účinkování v KS rozhodl spíš nezájem ostatních družstev o účast než naše šachové (ne)umění.

Aź letos se tedy ucho džbánu utrhlo a vracíme se ke kořenům. Dlouho bylo nejasno, krajský svaz si nějak dával načas jak s vydáním propozic, tak i s definitivním rozdělením družstev do příslušných kategorií a na nás bohužel místo v KS nezbylo. V předchozích letech se řešil spíš opačný problém a jak KP, tak i KS se nehrály v plném počtu. Až letos nastal nevídaný přetlak zájemců.

Nedá se tedy nic dělat, co bylo, bylo a můžeme směle hledět k lepším zítřkům. První příležitost k tomu budeme mít v úterý 11. září, kdy se v 17.30 sejdeme na tradičním místě, tedy restauraci na hřišti, abychom se probudili z letního spánku, dali dohromady soupisku a dohodli se, jak to budeme v nové sezóně skvěle válet - samozřejmě úplně jinak a mnohem lépe než dosud.

Krajská konference se koná v neděli 23. září v Rychnově, zřejmě po mnoha letech, já si ani nepamatuju, jestli jsme tam někdy schůzovali (ale to nic neznamená, já si už nepamatuju čím dál víc věcí) a tam uvidíme, jak k nám bude los příznivý při cestování po kraji. Hrajeme sice nejnižší soutěž, ale je dost reálné, že na projeté kilometry to bude horší než loni, kdy nám los opravdu mimořádně přál.

Autor: Vladimír Velecký