Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Naše účinkování v regionálním přeboru bylo úspěšné (20.04.2019)

Už jen několik posledních slov a zamyšlení nad právě skončenými soutěžemi družstev.

Po mnoha a mnoha letech, kdy jsme se pohybovali převážně v dolních patrech tabulky krajské soutěže, nás v minulé sezóně potkal zasloužený pád do "pralesní ligy". Sice se o našem osudu rozhodovalo z různých důvodů hodně dlouho, téměř do poslední možné chvíle, ale skončili jsme poslední, takže opravdu zasloužený sestup.

Z toho samozřejmě vyplývá, že cílem našeho účinkování v regionálním přeboru měla být snaha o co nejlepší umístění, nejlépe pochopitelně první místo a tím možnost návratu do vyšší soutěže. Všichni už víme, že se to nakonec podařilo, nedá se sice říct, že by to bylo extra přesvědčivé a že bychom soupeře válcovali, ale tak nějak se to sešlo, že s jedinou výjimkou jsme všechno vyhráli, byť nejčastějším naším výsledkem bylo nejtěsnější vítězství v poměru 3:2.

Ze statistik vyplývá, že tahouny družstva byli zejména Jirka Kubec, který na první šachovnici vždycky narazil na těžkého soupeře a 7 bodů z 10 možných je velice pěkný výsledek. Ještě o maličko úspěšnější byl na čtyřce Pavel Jánský, ale měl přece jen o něco slabší soupeře. Měl nakročeno k výborné bilanci (zpočátku 7,5 bodu z 8), kterou si v závěru trochu pokazil dvěma nulami. No a my ostatní jsme také něco přidali.

Jediným vážným konkurentem nám až do poslední chvíle zůstala rezerva rychnovského Spartaku. Celkově mohu ze svého pohledu říct, že se tahle soutěž hraje tak nějak lehce proti tomu, co znám z té vyšší třídy. Nikdo se nestresuje, nehádá, zkrátka ideální soutěž pro nás veterány, kteří už nekoukají, jak se jim po každé partii propadá elo.

No a co tedy dál? Na začátku května se sejdeme na každoročním zhodnocení sezóny a uvidíme. Jestli využijeme svého práva postupu nebo zůstaneme tam, kde jsme teď, těžko předvídat. Jako všude, nejsou lidi.

Autor: Vladimír Velecký