Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Další dlouholetý člen oddílu opustil naše řady (31.03.2021).

V únoru zemřel Ing. Jindřich Brzobohatý, jeden z pamětníků všech dob českoskalického šachu.

Až z dubnového čísla českoskalického zpravodaje jsem se dozvěděl tuto smutnou zprávu, 21. února zemřel v nedožitých 93 letech nejstarší žijící člen našeho oddílu.

Jindřich se do šachového dění v České Skalici zapojil pro většinu z nás již v dávné historii. Z vyprávění pamětníků i jeho samého vím, že s aktivní hrou začal jako student v poválečných letech a hrával rád pokaždé, když šachy ve Skalici fungovaly, ať to bylo v letech padesátých, šedesátých nebo později po znovuobnovení oddílové činnosti v roce 1976. V této dosud trvající kapitole sehrál v soutěžích družstev 89 partií, tu poslední soutěžní v sezóně 2000-01, poté již ze zdravotních důvodů nechtěl být na žádné soupisce zapsán. Jeho zájem o šachové dění tím samozřejmě neskončil, dokud mohl, docházel na naše oddílové schůze nebo jako divák na utkání družstev.

Býval rovněž pravidelným účastníkem oddílových přeborů vždy, pokud se hrály, z této soutěže je také partiová ukázka, datovaná 4.1.1991. Ve svém archivu mám několik našich vzájemných soubojů, kupodivu více úspěchů jsem v nich zaznamenal já.

Jeho sportování se neomezilo pouze na šachy, na začátku sedmdesátých let vznikl ve Skalici v rámci TJ Jiskra tenisový oddíl a na kurtech jsem vídal Jindřicha s raketou v ruce častokrát.

Jindřich Brzobohatý - Vladimír Velecký
½:½

Autor: Vladimír Velecký