Králové Šachy v České Skalici Podívejte se do České Skalice
Oddíl
Soutěže družstev
Z historie
Různé

Uctít památku Břeti Leska se rozhodli šachisté ze Studnic (20.06.2021).

Ve Zblově v hospodě "Na Králíku" byl sehrán bleskový turnaj.

Teprve nyní se vzhledem k epidemiologickým opatřením bylo možno veřejně sejít a vzpomenout dlouholetého českoskalického, v posledních letech potom studnického hráče, od jehož nečekaného skonu uplynuly již více než čtyři měsíce. A jak jinak si připomenout šachistu než pořádným soutěžním zápolením?
Pozvánku dostali kmenoví hráči studnického oddílu a hosté, kteří tam v posledních letech působili. Já jsem byl požádán, zda bych se ujal role rozhodčího, což jsem samozřejmě přijal rád. Jak už to bývá, ne všichni mohli přijet, nejprve to vypadalo na šestnáct účastníků, postupně přišlo pár omluvenek a tak jsem se do hry zapojil i já, abych zarovnal počet na sudé číslo.
V úvodu jsme s Frantou Sejvalem zavzpomínali na Břeťu, který nás tak nečekaně opustil - mj. přestože z našeho oddílu přestoupil před šesti lety, patří mu třetí příčka v počtu odehraných partií na českoskalickém žebříčku - a poté se začaly hrát šachy. Byl to vydařený turnaj, hrály se samozřejmě jen ty nejlepší tahy, padaly praporky i pěkné maty, škoda jen, že Břeťa už si s námi další partie nezahraje.

Autor: Vladimír Velecký